Якось,  коли я ще була малою, ми з батьками пішли в Ужгородський краєзнавчий музей. Там були такі поширені у краєзнавчих музеях інсталяції зі звірями, птахами, гербаріями.

І була одна, що мене дуже вразила. За склом якийсь пейзаж, луги, птахи, якась хатинка. І я не хотіла розуміти, чому цей скляний ящик ми не можемо забрати додому.

З початком пандемії мені захотілося не тільки компенсувати цей дитячий  майновий дефіцит та  мандрову недостатність, але й створити ,так би мовити,  «ймовірні»  місця та пейзажі.

Серія об’єднує в собі об’ємні роботи, в яких пейзаж ніби розкладений  на багатьох шарах скла.

Передній план відповідно написаний на першому склі, середній на другому, часом на третьому, задній план на самому віддаленому від глядача склі.

На пейзажах зображені обожнювані мною гори, ліси, потічки, часом реальні, часом вигадані, які я старалася зобразити реалістично і зкомпонувати у дещо ідеалізований світ, в якому мені б хотілось бути.

Луки. 2020 скло, олія 55х50 см.

На цьому гірському пейзажі зображена трава та польові квіти, що заповнюють практично всю поверхню скла, відтісняючи ялинки , будинок та гори на верхню частину картини.
Центральна група квітів знизу композиції, освітлені ялинки у лівому верхньому куті , та ялинка, на верхів”ї схилу уторюють своєрідний композиційний трикутник. Він сторювався для заохочення глядача “прогулятися” поглядом з квітів на передньому плані, лугом до хатинки з паруючим комином, або звернути на осяяний сонцем верх схилу.
Малюючи та дивлячись на цю картину, я не раз переживала ті чудові відчуття, що відчувають мандрівники у літній день в горах.

Стежка. 2020 скло, олія 50х58см.

Картина, на якій зображений вечірній гірський пейзаж. Композиція розміщена на 3 шарах скла. Передній та середній план максимально деталізовані , а гора на задньому плані зображена зі значно меншим контрастом. Також товщина 3 шарів скла ніби приглушує кольори і трохи посилює ефект повітряної перспективи у картині.

Серпень. 2020 скло, олія, 47х58 см.

Роздоріжжя. 2020, скло, олія, 47х58 см.

До серії ще входять кілька незавершених робіт.

Далі буде…